Chór i Orkiestra Jordan

Chór i Orkiestra JORDAN

Pomysł powołania do życia chóru i orkiestry powstał we wrześniu 2015 roku podczas Festiwalu Młodych Twórców. W sercach kilku osób – w tym naszego duszpasterza ks. Arkadiusza Szadego – zrodziło się pragnienie stworzenia wspólnoty, która pięknem muzyki będzie przybliżać młodych ludzi do Boga.


Pomysł początkowo wydawał się jednak nie tyle nierealny, co nawet szalony. Skąd wziąć tylu muzyków, którzy chcieliby poświęcić swój czas na wspieranie duszpasterstwa młodych? Odpowiedź i rozwiązanie okazały się bardzo proste – włączyć w to dzieło właśnie młodzież! Szybko rozpoczęły się prace nad utworzeniem Chóru i Orkiestry Jordan – udało się zebrać niezwykłe grono ludzi gotowych służyć innym swoim talentem. Pomimo tego, że od tamtej pory minęło już kilka lat, duch i charyzma zespołu pozostały te same. Aktywnie uczestniczymy w życiu młodzieży naszego miasta muzykując między innymi na Mszach Świętych, koncertach, wielbieniach i wielu innych spotkaniach. Stawiamy sobie niemałe wyzwania, a dzięki zaangażowaniu osób prowadzących naszą wspólnotę, udało nam się pojechać aż do Rzymu! Inne wydarzenia, w których braliśmy udział to m.in.: Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (byliśmy tam odpowiedzialni za oprawę muzyczną katechez na stadionie Cracovii), poprzedzające je dni w diecezji, koncert adwentowy, koncert kolęd dla hospicjum „Palium”, nabożeństwo Gorzkich Żali podczas Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży, Paradiso 2017, Wielbienie z udziałem Anny Golędzinowskiej, koncert kolęd w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.


Nasz zespół tworzy czterogłosowy chór (sopran, alt, tenor, bas) oraz orkiestra złożona z instrumentów smyczkowych, dętych oraz sekcji perkusyjnej.
Muzykujemy z myślą “Zagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne!” Ludwig van Beethoven.


Jeśli odnajdujesz się w naszych marzeniach i czujesz, że to dobre miejsce także dla Ciebie – zapraszamy Cię serdecznie! Przyjdź, zobacz i pokochaj tą wspólnotę tak mocno, jak my 🙂


Chwalcie Boga w Jego świątyni,
chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!
Chwalcie Go za potężne Jego czyny,
chwalcie Go za wielką Jego potęgę!
Chwalcie Go dźwiękiem rogu,
chwalcie Go na harfie i cytrze!
Chwalcie Go bębnem i tańcem,
chwalcie Go na strunach i flecie!
Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych,
chwalcie Go na cymbałach brzęczących:
Wszystko, co żyje, niech chwali Pana!
/Ps 150/

Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych,
chwalcie Go na cymbałach brzęczących:
Wszystko, co żyje, niech chwali Pana!
/Ps 150/

Więscej na stronie: http://jordan-poznan.pl/

KONTAKT: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Archidiecezja Poznanska
ul. Ostrow Tumski 2, 61-109 POZNAŃ
e-mail:
choriorkiestrajordan@gmail.com

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

ks. Arkadiusz Szady
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
os. Jana III Sobieskiego 116, 60-101 Poznań

tel. 510 434 559
e-mail: arek.szady@archpoznan.pl
arkadiusz_szady@o2.pl