Elo Kecharitomene – Alpha dla młodych

Młodzi, szaleni, kreatywni – oto ELO!

Ewangelizacyjny Licheński Ośrodek “Kecharitomene” to grupa młodych, szalonych, kreatywnych ludzi, pragnących dzielić się ze światem radością, jaką daje Jezus, trzymając się Maryi i żyjąc we wspólnocie. Pochodzimy z różnych stron Polski i jesteśmy bardzo różnorodni, lecz łączy nas jedno – chęć głoszenia Dobrej Nowiny o Zbawieniu wszystkim młodym ludziom którzy staną na naszej drodze!

Nasza nazwa brzmi tajemniczo, lecz wytłumaczenie jest bardzo proste! Gdy Archanioł Gabriel przybył do Maryi by obwieścić jej że będzie Matką Zbawiciela, powitał ją słowami “Chaire Kecharitomene!”, co znaczy dosłownie “Bądź pozdrowiona, Pełna Łaski!”. Pracując w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, stawiamy sobie za cel obwieszczanie młodym ludziom Dobrej Nowiny o Zbawicielu, pamiętając przy tym o Tej, dzięki Której Słowo mogło stać się ciałem – pamiętając o Kecharitomene.

Co robimy?

Zajmujemy się szeroko pojętą ewangelizacją, opierając się na narzędziach proponowanych przez Nową Ewangelizację.- chcemy docierać do tych, którzy zagubili poczucie swojego miejsca w Kościele, do tych, dla których wiara przestała być PRZYGODĄ, a stała się zaledwie przyzwyczajeniem. Jesteśmy gotowi do działania w terenie i w internecie, zdalnie i na żywo, w grupie i solo, a wszystko po to żeby Ewangelia dotarła do WAS!

Kontakt.

Jeśli chciałbyś nas spotkać, jeśli masz pytania, jeśli potrzebujesz modlitwy, jeśli chcesz przyjechać do Lichenia i potrzebujesz kogoś kto Cię oprowadzi – śmiało, skontaktuj się z nami! (Codziennie można spotkać nas na miejscu, zapraszamy do salki powołaniowej, która znajduje się w wieży, na parterze. )

Jeśli w Twoim sercu także budzi się pragnienie ewangelizacji, oddania chwili swojego czasu dla współpracy z Jezusem i dla Jezusa, możesz się z nami skontaktować – szukamy nowych, szalonych, Jezusowych zapaleńców! Może to właśnie na CIEBIE czeka ELO Kecharitomene!