SNE Św. Dobrego Łotra

Jesteśmy katolicką wspólnotą Modlitwy i Ewangelizacji św. Dobrego Łotra w Radomiu. Jako wspólnota tworzymy Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji w Radomiu. Nasza działalność polega na szukaniu nowych środków przekazu dla ewangelii.

Jesteśmy katolicką wspólnotą Modlitwy i Ewangelizacji św. Dobrego Łotra w Radomiu.

Charyzmatem naszej wspólnoty jest głoszenie Dobrej Nowiny o Zbawieniu każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, środowiska i sytuacji w jakiej się znajduje. Nasz patron św. Dobry Łotr jest przykładem na to, że nigdy Bóg nie zrezygnuje z człowieka, nawet jeśli człowiek jest bardzo poraniony przez grzech, dlatego właśnie pragniemy głosić Królestwo Boże wszędzie i każdemu.

Opieramy się na dwóch skrzydłach, które stanowią narzędzia do realizacji naszego charyzmatu. Pierwszym skrzydłem jest modlitwa czyli wejście w relację z Żywym Bogiem zarówno we wspólnocie jak i indywidualnie. Drugie skrzydło to ewangelizacja. Kościół wzywa dziś Nowej Ewangelizacji – nowej w środkach, nowej w formie i nowej w metodach, dlatego jako strukturę przyjęliśmy międzynarodowy program ewangelizacyjny Redemptoris Missio.

W ramach naszej wspólnoty działają też diakonie: modlitwy, modlitwy wstawienniczej, muzyczna i multimedialna. Podejmujemy również stałe posługi takie jak modlitwa wstawiennicza, modlitwa z posługą uzdrowienia oraz modlitwa o uwolnienie z posługą egzorcysty.

Wspólnota św. Dobrego Łotra powstała 2 lutego 2007r. w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu. 9 czerwca 2014r. dekretem bpa Henryka Tomasika, została erygowana Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Radomskiej.

Kontakt:

578 910 452 email:  sne@dobrylotr.pl

Więscej na stronie: http://www.dobrylotr.pl